Czwartek 11 lipiec - od 1600 adoracja N.Sakramentu 1700 1730, 1800

Piątek 12 lipiec - 1730 , 1800 

Sobota 13 lipiec - 1700, 1730,  1800 , po mszy Nabożeństwo Fatimskie

Niedziela 14 lipiec - 700 - w kaplicy DPS, 900 , 1100

 

 

 

 

 

 

                                                                                                               

 

 

 

Kancelaria parafialna jest otwarta

w soboty 
09:00 - 12:00

lub bezpośrednio po wieczorowej Mszy Świętej. W sprawach pogrzebów, odwiedzin chorych  i bardzo ważnych czynna w każdej chwili

Adres:
Parafia św. Augustyna w Różance, ul. Parkowa 38
22-200 Włodawa
tel. Proboszcz tel: (82) 571-81-87,

e-mail: parafiarozanka@wp.pl

Numer konta:
29 8042 0006 0550 1818 2000 0010 Nazwa banku: BS./Parczew/o Włodawa

27 czerwca 2024

Projekt remontu parkanu

Po wielu spotkaniach, uzgodnieniach, wymianie opinii i zaleceń, został opracowany projekt remontu parkanu wokół naszej świątyni. Trzeba pamiętać, że dla pozyskania dofinansowania w kwocie 500 tys. zł decyzją Rady Gminy, parkan został wpisany do Gminnego Rejestru Zabytków. Oznacza to ni mniej ni więcej niż to, że niezależnie od zakkresu i sposobu prowadzonych prac, parkan musi być zachowany w swojej pierwotnej formie i wyglądzie.

Projekt, który został złożony do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i Starostwa w celu uzyskania stosownych pozwoleń budowlanych zakłada remont frontowej, południowej i północnej części parkanu. Z uwagi na ograniczone środki finansowe oraz biorąc pod uwagę fakt, że zachodnia część parkanu jest w stosunkowo dobrym stanie, nie jest obecnie brany pod uwagę remont taj części parkanu.

Projekt zakłada:

- rozbiórkę ośmiu przęseł wraz ze słupkami oraz ich odbudowę na fundamentach

- rozbiórkę wszystkich nakryw betonowych na słupach i przęsłach

- skucie wszystkich tynków a następnie usunięcie zmurszałych spoin  oraz odgrzybienie. Przemurowanie około 35% cegieł.

- wykonanie dwóch warstw specjalistycznych tynków z zastosowaniem maty zbrojeniowej z włókna szklanego

- wykonanie betonowych nakryć przęseł oraz słupków z zastosowaniem dachówki

- zagruntowanie wszystkich powierzchni specjalistycznym środkiem gruntującym

- wykonanie opaski po obu stronach parkany z kruszywa naturalnego o szerokości 25 cm i głębokości 20 cm.

- malowanie farbami antykorozyjnymi bramy wjazdowej i furtek.

Projekt określa szcegółowo parametry, które są wymagane dla stosowanych do remontu materiałach i produktach. Określa również sposób ich przygotowania i stosowania.

Niebawem, po uzyskaniu stosownych pozwolń budowlanych, Starostwo ogłosi przetarg na wybór wykonawcy, który będzie zobowiązany do realizacji zadania do końca bieżącego roku. Z uwagi na złożoność zawartych w projekcie rozwiązań technicznych i materiałowych, koniecznym wydaje się powierzenie nadzoru inwestorskiego dla osoby, bądz podmiotu o zasobie wiedzy praktycznej i teoretycznej niezbędnej do właściwego 'przypilnowania" prowadzonych prac.

Ponieważ inwestycje w takim zakresie zdarzają się raz na kilka lat, zachęcam parafian do zapoznania się z dokumentacją projektową, która będzie do wglądu w uzgodnionym terminie i w umówionej formie. Pozwoli to na rzeczową i w miarę rzetelną dyskusję na temat podjętych rozwiązań i uwarunkowań, które temu towarzyszą. 

 

 

 

 


Zdjęcia

Relikwie bł. rodziny Ulmów

Remont

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
120 0.066001892089844