NIEDZIELE:  9. 00 i 11. 00,

DNI POWSZEDNIE: 8.30 lub 17.00

Spowiedź Święta 15 minut przed Mszą.

Droga Krzyżowa w piątek o 16.00  po Msza św.                                                                                Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o 11.00                                                                     Serdecznie zapraszam wszystkich na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale.

2. Niedziela Wielkiego Postu.

27 lutego 2021

1. Dzisiaj Gorzkie Żale  z wystawieniem Najśw. Sakramentu po Mszy św. godzinie 11.00.

2. Dzisiaj po Mszach św. do puszek zbierane są ofiary na wsparcie polskich misjonarzy w ich posłudze ewangelizacyjnej, charytatywnej i edukacyjnej w ramach tzw. Niedzieli Ad Gentes.

3. W czwartek Święto św. Kazimierza Królewicza. Szczególną modlitwą otoczmy Ks. Biskupa Kazimierza Gurdę z okazji dnia Jego imienin.

4. Od najbliższego piątku (5.03) rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Przewodniczy im Ksiądz Tadeusz Olędzki Proboszcz z Jabłecznej.  Postarajmy się czynnie w nich uczestniczyć.  Msze św. piątek o godz. 10, i 17.00 o 16.00 Droga Krzyzowa po Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego , w sobotę 09.00, 11.00, Sobota jest dniem sakramentu pokuty a niedziela dniem Komunii generalnej przeżywanej całymi rodzinami.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

6. Naszych chorych odwiedzę ze spowiedzią i komunią św. w Wielki Poniedziałek 29 marca. Proszę o zapisywanie w zakrystii.

7. Podczas Mszy św. o godz. 9.00, w niedzielę 7 marca 2021r., w ramach przygotowania do uroczystości I Komunii św., ks. Rekolekcjonista poświęci dzieciom medaliki i książeczki do nabożeństwa. Zachęcam rodziców, aby uczyli swoje dzieci korzystania z modlitewnika, który pomaga w rozwoju duchowym i prowadzi do spotkania z Panem Jezusem. Składam tez serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za trud przygotowania dzieci.

8. Dziękuję za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz naszej parafii z racji kolędy 200zł.
9. Pragnę spotkać się z radą parafialną spotkanie Rady Parafialnej na plebanii w przyszły poniedziałek 8 marca po Mszy św. wieczorowej o godz. 17.00.

10. Przypominam, że nasza parafia ma swoją stronę internetową na której znajdują się wszystkie aktualne informacje i wiadomości dotyczące naszej parafii.

Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka.

11. Rok temu na pandemię wirusa odpowiedzieliśmy codzienną adoracją Najświętszego Sakramentu. W tym roku przez najbliższe cztery Niedziele Wielkiego Postu pragniemy też Uwielbiać Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Początek wspólnej modlitwy dzisiaj o godzinie 20.00, zakończonej Apelem Jasnogórskim. Podczas tego czasu modlitwy będzie można zastanowić się nad tajemnicą Chrystusowego Krzyża. Serdecznie zapraszam.

Wszystkim  Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i jeszcze raz zapraszamy na Rekolekcje.

Intencje mszalne 28 lutego – 7 marca 2021r.

Poniedziałek 1 marca 2021 r. dzień powszedni
07.00 – Msza św. w DPS

Wtorek – 2 marca 2021 r. dzień powszedni
14.00 – Msza św. pogrzebowa † Antoni Kobielas

Środa – 3 marca 2021 r. dzień powszedni
17.00 – † Jerzy Semeniuk (r. śm.) zm. z r. Semeniuków i Nikończuków

Czwartek – 4 marca 2021 r. św. Kazimierza Królewicza
08.30 – O zdrowie, błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla mamy Kazimiery Byszuk z okazji imienin int. od dzieci z Rodzinami

17.00 – † Heleny i Kazimierza Kaliszuków i ich Rodziców int. od Rodziny

Piątek – 5 marca 2021 r. Dzień powszedni - Rekolekcje
10.00 – † Helenę, Tadeusza, Zbigniewa zm. z r. Rybińskich. int. od p. Barbary Rybińskiej

10.00 – † Antoniego, Jadwigę, Franciszka, Stefana, Annę Chomiczuków zm. z r. Nazaruków, Hasiuków, Marciochów i dusze w czyściu cierpiące int. od Rodziny.

16.00 Droga Krzyżowa po Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego
17.00 – † Modlitwy za zmarłych – WYPOMINKI
17.00 – † Franciszki, Marka, Stefana, Mariana, Kazimierza, Antoniego, Tadeusza zm. z r. Byszuków i Zarębów. int. od p. Janiny Byszuk

Sobota – 6 marca 2021 r. dzień powszedni Rekolekcje 07.00 – Msza św. w DPS - Dziękczynno – błagalna o zdrowie, błogosławieństwo Boże, o Dary Ducha Św. i opiekę Matki Bożej dla wnuczka Patryka z okazji 18 urodzin. int. od Babci Józefy Marciocha.

09.00 – Dziękczynno – błagalna o zdrowie, błogosławieństwo Boże, i opiekę Matki Bożej dla córki Malgorzaty z okazji 30 urodzin. int. od Rodziców.
09.00 – † Kazimierza Ciodyk (3R) int. od Rodziny

11.00 –Rozalię Kasztelan (30R) i zm. z Kasztelanów int. od p. Marii i Edwarda Kasztelan

Niedziela Wielkiego Postu – 7 marca 2021 r.
07.00 – Za Parafian DPS
09.00 – † Jadwigę Haponiuk (4R) Jana i Stanisławę zm. z r. Pawluczuków i Byszuków. int. od Rodziny.

Ks. Rekolekcjonista poświęci dzieciom medaliki i książeczki do nabożeństwa.

11.00 – Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, wszelkie łaski, zdrowie oraz opiekę Matki Bożej Kodeńskiej dla mamy Heleny z racji imienin i dla córki Dominiki w rocznicę urodzin int. od p. Jadwigi Horbaczeskiej

11.00 – † Edwarda (19R) Józefa i Anastazję Mikulskich int. od p. Teresy Mikulskiej
Gorzkie Żale
20.00 – Wieczór modlitewny zakończony Apelem Jasnogórskim.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Zimowy nastrój w naszej Parafii.

Procesja różańcowa na cmentarz parafialny.

126 0.083132028579712